niedziela, 31 stycznia 2016

Lubisz colę? Wypróbuj te drinki!

Cola sama w sobie ma dla wielu z nas wyśmienity smak – jeżeli także ją uwielbisz, w takim przypadku możesz też wykorzystać ją do przygotowania wielu wyśmienitych drinków, które sprawdzą się także na rozmaite imprezy. Jak zwykle, wybraliśmy tylko proste w przygotowaniu drinki, które udadzą ci się nawet wtedy, gdy nie masz dużego doświadczenia w ich mieszaniu!


1. Cuba Libre
Chyba najbardziej znany na świecie drink, którego składnikiem jest cola. Będziesz potrzebować dodatkowo rumu oraz limonki albo cytryny i lodu. Przygotowanie nie wymaga użycia shakera.

Składniki:
·         rum – 1/3 szklanki
·         cola – 2/3 szklanki
·         limonka albo cytryna
·         lód

Cuba Libre najlepiej podawać w wysokiej szklance z grubym dnem. Do szklanki wrzucić kostki lodu, wlać rum i colę, a następnie dodać plasterki cytryny lub limonki.

2. Red Rasputin z cytryną
Słodki i nieco kwaśny przez dodatek cytryny – naprawdę wyjątkowy, a przy tym prosty w wykonaniu, ponieważ nie musisz mieszać go w shakerze.

Składniki:
·         wódka – 50 ml
·         syrop Grenadina – 20 ml
·         cytryna – połowa
·         cola – do uzupełnienia

Z cytryny usunąć białe części i pokroić na kawałki, wrzucić do szklanki z grubszym dnem, ubić muddlerem albo końcówką trzonka noża aż cytryna puści soki, potem dodać wódkę i Grenadinę, wypełnić szklankę colą. Można także dodać lód.

3. Malibu & Cola
Prosty drink do przygotowania z Malibu – składa się tylko z dwóch podstawowych składników, a dokładnie z coli i Malibu, ma słodki smak i świetnie komponuje się także z limonką.

Składniki:
·         Malibu Rum – 50 ml
·         cola – do uzupełnienia
·         limonka
·         lód

Wysoką szklankę wypełniamy kilkoma kostkami lodu, wlewamy Malibu, uzupełniamy colą. Na koniec do drinka można dodać kawałek limonki lub wykorzystać ją jako ozdobę szklanki.

4. Gin z colą
Popularne połączenie, wyśmienity smak. Na pewno przypadnie do gustu amatorom ginu i coli jednocześnie. Przygotujesz go bez shakera.

Składniki:
·         gin – 50 ml
·         cola – do uzupełnienia
·         cytryna
·         lód

Do wysokiej szklanki typu Highball dodać kilka kostek lodu, następnie wlać gin oraz dodać dwa plasterki cytryny. Całość zalać colą. Brzeg szklanki można przyozdobić cytryną.

5. Mir
Również prosty w przygotowaniu i mocny drink z colą i whisky oraz wódką – należy uważać, aby go nie przedawkować!

Składniki:
·         whisky – połowa szklanki
·         wódka – 1 lub 2 kieliszki
·         cola – do uzupełnienia
·         lód

Szklankę wypełnij whisky, dodaj wódkę i uzupełnij colą. Wymieszaj całość. Możesz również dodać kostki lodu.

6. Drink z colą i kawą
Coś dla wielbicieli kawy oraz coli, jego smak jest bardzo różnorodny, ponieważ cola nadaje mu słodkość, kawa jest gorzka, a cytryna kwaskowata – smak zdecydowanie wart uwagi!

Składniki:
·         wódka – 50 ml
·         kawa rozpuszczalna – płaska łyżeczka
·         cola – 100 ml
·         plasterek cytryny
·         lód


Do szklanki dodać kilka kostek lodu, kawę rozpuszczalną zalać wódką, dodać colę, uważając, żeby drink nie spienił się zbyt mocno. Następnie do drinka dodać plasterek cytryny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz