poniedziałek, 25 stycznia 2016

Drink Caipiroska oraz oryginał, czyli Caipirinha

Orzeźwiający i wspaniały na upalne wakacje, gdy słońce przygrzewa, a my szukamy czegoś do ochłody. Z pewnością spodoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Również jest bardzo prosty w przygotowaniu i nie wymaga do tego żadnych specjalnych akcesoriów. Każdy amator kwaskowatej limonki powinien poznać drinki Caipirinha oraz Caipiroska, w których to właśnie ten owoc jest najważniejszym składnikiem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak je przyrządzić, sprawdź to już teraz z nami!


Przepis na drink Caipiroska
Caipiroska wywodzi się z Brazylii, gdzie powstała na bazie koktajlu alkoholowego Caipirinha. Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim alkoholem, ponieważ w oryginale stosuje się brazylijski alkohol z trzciny cukrowej o nazwie cachaça. Caipiroska z kolei bazuje na wódce, dlatego też jest znacznie łatwiejsza w przygotowaniu z ogólnodostępnych składników.

Do Caipiroski będziesz potrzebować zwykłej wódki czystej, limonki, cukru – najlepiej trzcinowego, ale może być też biały, a także kruszonego lodu. Do podania należy wybrać szklankę z grubszym dnem.

Składniki na drink Caipiroska:
·         wódka – 50 ml
·         cukier trzcinowy albo biały – 1-2 łyżeczki
·         limonka
·         kruszony lód

Do jednego drinka potrzebna będzie połowa limonki. Obrać ją i usunąć z niej białe części, pokroić na kilka kawałków. Limonkę włożyć na dno szklanki, dodać do niej cukier i rozbić muddlerem albo końcówką sztućca, na przykład noża. Limonka puści soki i wymiesza się z cukrem. Następnie do szklanki należy dodać wskazaną ilość wódki. Drink wymieszać i dodać na koniec pokruszony lód, aby wypełnił szklankę.

Przepis znajdziesz również pod adresem:

Przepis na drink Caipirinha
Drink Caipirinha, który powinien być wymawiany jako „kajpirinia” jest podobny w przyrządzeniu do Caipiroski, ale zamiast wódki dodaje się do niego alkohol z trzciny cukrowej nazywany cachaça – nierzadko można kupić go także w polskich sklepach z alkoholami, dlatego jeżeli chcesz wypróbować oryginał, warto go poszukać.

Składniki na drink Caipirinha:
·         cachaça – 60 ml
·         cukier trzcinowy albo biały – 2-3 łyżeczki
·         limonka
·         kruszony lód

Przygotowanie drinka jest podobne do podanego powyżej.

Zarówno Caipirinha, jak i Caipiroska mogą być udekorowane plasterkami limonki. Warto też wskazać, że zamiast wódki czy alkoholu cachaça można zastosować biały rum, którego smak jest podobny do cachaça.

Jeżeli wobec tego przepadasz za orzeźwiającymi drinkami, nie tylko przeznaczonymi na gorące dni, w takim przypadku Caipiroska oraz Caipirinha to świetne propozycje dla ciebie. Te brazylijskie koktajle alkoholowe sprawdza się na różnych imprezach – możesz przygotować je taż samodzielnie, ponieważ nie jest to wcale skomplikowane. 

1 komentarz: