niedziela, 13 sierpnia 2017

Zdrowie dodatki do drinków


Wydawać by się mogło, że drinki to nic dobrego dla organizmu. Mają przecież w składzie alkohol, który zbyt zdrowy nie jest. Okazuje się jednak, że drinki wcale nie są takie złe i mogą zawierać różnego rodzaju zdrowe dodatki.

Drinki są najczęściej przygotowywane na bazie mocnych alkoholi. Nie jest to jednak ilość tak wysoka, aby mogła negatywnie wpływać na zdrowie, chyba że drinki zostaną wypite w dużej ilości co oczywiście może się zdarzyć. W drinkach ilość alkoholu jest to z reguły około 1/3 całości. Owszem są drinki, które należą do tych mocnych, mogą to być po prostu whisky z lodem, w nim zawartość alkoholu jest oczywiście wysoka. Podobnie jest w drinkach typu shot, które mimo małej pojemności potrafią nieźle zakręcić w głowie. Tradycyjnie jednak w long drinkach alkoholu jest mniej. Jest on zbilansowany dodatkiem różnego rodzaju soków, bądź napojów gazowanych. Drinki tego typu mają często dodatek soku pomarańczowego, który jest bogatym źródłem witaminy C. Cola również choć zawiera cukier pozytywnie wpływa na problemy żołądkowe. Drinki również mogą zawierać kawałki świeżych owoców. Mogą to być pomarańcze, kiwi, truskawki, winogrona oraz inne.
Niektóre alkohole są wręcz zalecany w przypadku problemów z żołądkiem. Przykładem może być wódka z pieprzem cz znana wszystkim orzechówka przygotowywana na bazie zielonych, jeszcze niedojrzałych orzechów włoskich. Koniak jest zalecany na podwyższenie ciśnienia, a wino czerwone, wytrawne nie zaszkodzi na serce, wypijane od czasu do czasu w małej ilości.
Drinki, choć kolorowe mogą również zawierać ciekawe składniki.
Przykładem takiego drinka jest na przykład Eksplozja smaku ze strony http://www.lubuskibrand.pl/przepis/id/123/eksplozja-smaku/. Drink ten składa się z następujących składników:

Lubuski Vodka - 40 ml
Sok z granatu - 40 ml
Syrop z czarnego bzu - 20 ml
Sok pomarańczowy - 20 ml

Przygotowanie jego jest banalnie proste. Wystarczy wszystkie składniki wlać do shakera i porządnie wstrząsnąć. Następnie należy przelać drinka do schłodzonego kieliszka cocktailowego i gotowe.

Syrop z czarnego bzu jest znanym składnikiem przeciwwirusowym, przeciwbakteryjnym. Polecany jest przy przeziębieniach, infekcjach wirusowych. Granat jest również owocem zdrowym, zawierającym duże ilości witaminy C. W podanym drinku ilość alkoholu stanowi 1/3 objętości. Pozostałe składniki do soki i syropy owocowe. Drink z Lubuski Vodka jest niezwykle smaczną kompozycją. Warto wypróbować podany przepis.
Na podanej stronie znaleźć można wiele różnych przepisów zawierających w składnie nie tylko wódkę, ale również gin, który przygotowywany jest z dodatkiem ziół. Gin Lubuski jest od dawna produkowany według tej samej tradycyjnej receptury, tradycyjnie w Polsce z ziół zebranych w naszym kraju.
Drinki na bazie ginu mają niepowtarzalny smak, który idealnie komponuje się z sokami owocowymi ale również z tonikem. Gin z tonikiem to drink znany na niemal całym świecie. Również Lubuski Vodka zyskuje coraz to większe rzesze fanów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz