poniedziałek, 24 lipca 2017

Historia drinków

Kto wynalazł drinki? Kiedy przyrządzono pierwszego drinka? Skąd pomysł ma mieszanie różnego rodzaju alkoholi?

Już w czasach starożytnych zarówno Grecy jak i Rzymianie dodawali do swoich trunków aromatyczne przyprawy, których zadaniem było zmniejszanie, bądź zwiększanie mocy drinków. Trunki z dodatkami podawano najczęściej podczas obfitych posiłków, niekiedy również w formie aperitifu. To były, można uznać, pierwowzory współczesnych drinków. Już na początku dziewiętnastego wieku pojawiły się klasyczne koktajle. Podobno już wtedy zaczęto serwować Daiquiri, Mint Julep czy również Brandy Coctail. Przełomem z pewnością było powstanie pierwszego zbioru przepisów koktajlowych. Pojawił się on w roku 1862.
Okresem, który znacznie rozpowszechnił picie drinków był przełom lat dwudziestych oraz trzydziestych dwudziestego wieku. W tym okresie była prohibicja w Ameryce oraz szalone lata Europejskie. Prohibicja w Ameryce wcale nie spowodowała zmniejszenia spożywania alkoholu. Kupowano go po prostu z nielegalnych źródeł. Pito w tajnych klubach. Już wtedy właśnie koktajle oraz drinki zyskały dużą popularność. Amerykanie wykazali się dużą pomysłowością zarówno w dobieraniu składników do drinków jak również w nadawaniu im nazw. Kiedy już zakończył się okres prohibicji, nadszedł wówczas złoty czas dla drinków. Powstały znane do dzisiaj drinki takie jak Rusty Nail, Mai Tai, czy Screwdriver. Picie drinków stało się po prostu modne. Pijano je w pewnych sferach, wyższych klasach społecznych.
Obecnie drinki stały się dostępne dla niemal wszystkich. Pije się je zarówno na salonach, eleganckich wystawnych kolacjach, ale również na zwykłych imprezach, domówkach, spotkaniach z przyjaciółmi. Mnogość przepisów na drinki sprawiła, że w Internecie znaleźć można ich niezliczoną ilość. Nie każdy bowiem jest miłośnikiem czystych mocnych alkoholi. Czasami drink jest dużo lepszym rozwiązaniem. Udając się do baru można liczyć na doświadczenie barmana, który z pewnością będzie się mógł pochwalić różnymi trikami barmańskimi, ale również co najważniejsze umiejętnością przyrządzania pysznych drinków. Zarówno drinki jak i koktajle można z łatwością przygotować w swoim domu. Wystarczy mieć pod ręką kilka niezbędnych składników. Są to mocny alkohol, sok owocowy, lód, oraz ewentualne dodatki w postaci owoców, których używa się zarówno jako składnik, ale również często jako dekoracja danego drinka. Można pokusić się również o zakupienie słodkich syropów, które będą pasowały do różnego rodzaju drinków. Przygotowanie nieskomplikowanych drinków zajmuje jedynie chwilę czasu. Niektóre przepisy są bardzo proste i wymagają wyłącznie odmierzenia ilości składników a następnie ich wymieszanie w shakerze. Nie w przypadku każdego drinka trzeba robić wymyślne kolorowe warstwy. Są miłośnicy prostoty, którzy docenią nawet najprostszy drink taki jak wódka z sokiem pomarańczowym.

Jeśli szuka się ciekawego przepisu na drinki warto zacząć od wertowania Internetu, gdyż jest on kopalnią interesujących przepisów na drinki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz