niedziela, 27 grudnia 2015

Drink Rasputin – prosty i zaskakujący w smaku

Wyjątkowo owocowy, doskonały na każdą porę roku, a do tego bardzo łatwy w przygotowaniu – Rasputin to propozycja, która zasługuje na szczególną uwagę, także przez początkujących adeptów mieszania drinków. Jeżeli poszukujesz czegoś pysznego na dzisiejszy wieczór, by miło spędzić czas, lub planujesz imprezę, podczas której chcesz zaskoczyć gości, na pewno warto wziąć go pod uwagę!Drink Rasputin jest przygotowywany na bazie wódki czystej – dodatkowe składniki to cola oraz Grenadina, czyli bezalkoholowy syrop, którego nazwa pochodzi od słowa „grenade”, czy owocu granatu. Ma wyśmienity smak, czerwony kolor, a także dosładza drinki. Można kupić go niemalże w każdym sklepie z alkoholami, także w popularnych dyskontach. Dzięki takiemu składowi Rasputin na pewno przypadnie do gustu tym osobom, które przepadają za drinkami ze słodką nutką. Nazwa tego drinka pochodzi od nazwiska Grigorija Rasputina – rzekomego mnicha, faworyta rodziny cesarza rosyjskiego Mikołaja II.

Składniki na drink Rasputin z Grenadiną:
·         wódka czysta – 50 ml
·         Grenadina – 25 ml
·         cola – 100 ml
·         lód

Do wysokiej szklanki typu highball należy dodać wódkę, Grenadinę, a także colę. Następnie wymieszać wszystkie składniki ze sobą, a szklankę uzupełnić kostkami lodu. Szklankę można dodatkowo udekorować plasterkiem cytryny, pomarańczy lub też wisienką koktajlową. Jak widać, przygotowanie mieszaniny wcale nie jest takie skomplikowane, a smak i aromat naprawdę zasługują na to, aby wypróbować Rasputina.

Alternatywny przepis na drink Rasputin
Drink Rasputin może być również przygotowany z nieco innymi składnikami, ale efektem jest także bogaty, owocowy smak – podstawowe składniki to wódka o smaku malinowym, a ponadto sok z żurawiny oraz sok grejpfrutowy.

Składniki na drink Rasputin z wódką malinową:
·         wódka malinowa – 50 ml
·         sok z żurawiny – 70 ml
·         sok grejpfrutowy – 40 ml

Składniki należy umieścić w wysokiej szklance wypełnionej lodem. Wymieszać przez około 10 sekund i serwować. To interesująca i lżejsza alternatywa w stosunku do drinka z Grenadiną, która jest jeszcze bardziej owocowa, a tym samym na pewno sprawdzi się na lato.

Jeżeli zatem masz ochotę na wyśmienitego drinka o bogatym smaku czerwonych owoców – malin, żurawiny, granatów, w takim przypadku wypróbuj nasze dwie wersje drinka Rasputin. Każda z nich jest bardzo łatwa w przygotowaniu, dlatego nawet osoby bez doświadczenia będą mogły przygotować drinka od razu. Wszystkie składniki przeznaczone do obu wersji drinków można zakupić w większości sklepów, w tym marketów, dyskontów, delikatesów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz