niedziela, 27 grudnia 2015

Drink Kamikaze – niebieski shot z Blue CuracaoKamikaze należy do grupy najpopularniejszych shotów w barach – nie tylko zasługuje na uwagę ze względu na swoją moc, ale również smak i wygląd. Czym jest drink Kamikaze? Jak go przyrządzić? Jak zmienić go, aby był jeszcze lepszy? Zapraszamy do sprawdzenia!


Kamikaze to interesujący drink serwowany jako shot, czyli do wypicia na jeden raz i podawany w małym kieliszku. Ma słodko-kwaśny, lekko owocowy smak, który zawdzięcza pomarańczowemu likierowi Blue Curacao, a także to on odpowiada za jego niebieską barwę. Samodzielne przygotowanie Kamikaze naprawdę nie jest skomplikowane i nie trzeba do tego żadnej złożonej wiedzy o drinkach – przyda się z kolei shaker do szybkiego wymieszania wszystkich składników.

Składniki na Kamikaze:
·         wódka – 50 ml
·         likier Blue Curacao – 50 ml
·         sok z cytryny lub sok z limonki – 50 ml

Powyższe składniki w podanych ilościach umieścić w shakerze, a następnie dokładnie wymieszać. Rozlać następnie do 3-4 kieliszków – teoretycznie powinno się wypić wszystkie po kolei, ale to duża ilość alkoholu, dlatego najlepiej pić drinka jak zwykłą wódkę, zachowując odpowiedni odstęp pomiędzy kolejnymi kieliszkami. W shakerze można również umieścić lód, a drink rozlać przez sitko. Jeżeli jednakże składniki będą mocno schłodzone, wówczas nie jest to konieczne.

Gdy chcesz zaserwować na imprezie więcej drinków Kamikaze, w takim przypadku zakup od razu więcej cytryn lub limonek i wyciśnij je, aby mieć je pod ręką i nie musieć za każdym razem robić tego znowu. Wyciśnięty sok w butelce można przechowywać w lodówce.

Do drinka Kamikaze można dodać syropu i likieru Blue Curacao. Syrop jest jednak słodszy od likieru ze względu na dodatkową zawartość cukru, co powoduje, że shoty są słodsze. Najlepiej kupić jednak likier, ponieważ oryginalny drink Kamikaze jest kwaskowaty.

Przepis na drinka Kamikaze można również sprawdzić pod poniższym adresem:

Kolorowe drinki Kamikaze
Kamikaze można przygotować także w nieco innych wersjach, które nie tylko różnią się smakiem, ale i swoim kolorem. Podstawowe składniki to wódka oraz sok z cytryny, natomiast różnią się one trzecim składnikiem, który nadaje im nieco inny smak oraz kolor.

Zielone Kamikaze:
·         wódka – 50 ml
·         likier miętowy – 50 ml
·         sok z cytryny – 50 ml

Czerwone Kamikaze:
·         wódka – 50 ml
·         wódka o smaku arbuzowym – 50 ml
·         sok z cytryny – 50 ml

Żółte Kamikaze:
·         wódka – 50 ml
·         wódka o smaku marakuja – 50 ml
·         sok z cytryny – 50 ml

Powyższe drinki należy przygotować tak samo jak oryginalne Kamikaze – umieścić je w shakerze i wymieszać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz